Obchody 11 listopada – Święto Niepodległości

Już w najbliższą niedzielę będziemy uczestniczyć w obchodach Święta Niepodległości na terenie działania naszego hufca tj. Chrzanów i Libiąż. W związku, iż są to jubileuszowe obchody odzyskania niepodległości przez Polskę, bardzo proszę aby w obchodach udział wzięli wszyscy członkowie naszego hufca. Bardzo proszę, aby Wszyscy szefowie jednostek zmobilizowali swoje jednostki do wzięcia udziału w obchodach. Przypominam o regulaminowym umundurowaniu wraz z nakryciem głowy. Poniżej przedstawiam program obchodów, w których weźmiemy udział.

Na terenie Chrzanowa za udział w obchodach odpowiada Komendant Hufca, natomiast w Libiążu odpowiada phm. Jarosław Zając.

Chrzanów:

10:00 – 12:15 – udział w Mszy Św., składanie kwiatów, warty honorowe, odsłonięcie murala oraz odśpiewanie Hymnu Narodowego

15:00-16:00 – udział w przemarszu z I LO w Chrzanowie na plac 1000-lecia

15:00 – 18:00 – udział w uroczystościach na placu 1000-lecia – rozdawanie flag państwowych, śpiewanie patriotyczne, pomoc w organizacji obchodów.

Zbiórka Wszystkich przed Mszą o godz. 9:30 pod Hufcem, popołudniu o godz. 15:00 pod Orłem na placu 1000-lecia.

Libiąż:

godz. 9:00
UROCZYSTA MSZA ŚW. W INTENCJI OJCZYZNY w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Libiążu
– Przemarsz i złożenie kwiatów pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza w asyście Szwadronu Kawalerii Ochotniczej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego

godz. 17:00
XX BIESIADA PATRIOTYCZNA – “HEJ, HEJ UŁANI” (hala sportowa w Libiążu, ul. Górnicza 3).

 

 

 

11.75 MB RAM