11 grudnia 2016 r. reprezentacja Hufca ZHP Chrzanów wybrała się do Częstochowy, aby kolejny raz odebrać Betlejemskie Światełko Pokoju i przekazywać je w naszym rejonie do władz, kościołów oraz do Was, osób, które chciałyby mieć na swoim wigilijnym stole światełko prosto z Grobu Pańskiego podczas tegorocznych świąt. Kiedy dotarliśmy do Częstochowy wzięliśmy udział w krótkim biegu „Biegu Betlejemskim” przygotowanym przez organizatorów. Razem z innymi reprezentacjami Chorągwi Śląskiej rozwiązywaliśmy zadania na czterech punktach. Zadania dotyczyły Jasnej Góry, jak i tegorocznego przekazania Betlejemskiego Światełka Pokoju, a także poprzednich edycji. Po biegu mogliśmy rozgrzać się ciepłą herbatką, a następnie udaliśmy się do Sali Kordeckiego, gdzie mogliśmy złożyć sobie wspólnie życzenia i kolędować. Każdy, nawet obce nam osoby, podchodziły i życzyły nam wesołych świąt oraz spełnienia harcerskich marzeń w kolejnym roku. Kolejnym punktem tegorocznego przekazania Betlejemskiego Światełka Pokoju była uroczysta Msza Święta w Kaplicy Cudownego Obrazu. W pamięci każdego zapadło poruszające kazanie na temat tegorocznego hasła BŚP – „Odważnie twórzmy pokój”. Światełko zostało przekazane reprezentacjom hufców Chorągwi Śląskiej przez samą namiestniczkę ZHP hm. Małgorzatę Sinicę oraz komendantkę Chorągwi Śląskiej hm. Annę Peterko. Razem z innymi druhami oraz gośćmi utworzyliśmy krąg i przekazaliśmy sobie iskierkę przyjaźni. Nadszedł czas powrotu do domu, do zobaczenia za rok, w tym samym, a nawet większym gronie!