30 kwietnia 2016 r. miały miejsce, ostatnie już w tym roku harcerskim, warsztaty plastyczne. Miały one niecodzienną tematykę, ponieważ zajmowaliśmy się sztuką zdobienia, czyli decoupage. Zajęcia prowadziła phm. Natalia Rzepka HR wraz z sam. Kingą Bryśkiewicz. Nieco „egzotyczna” tematyka zajęć przyciągnęła wielu chętnych i tak w sobotnie, wiosenne popołudnie, spotkaliśmy się w harcówce Hufca, aby wspólnie wykonać zakładki do książek. Po krótkim zapoznaniu, rozpoczęliśmy zajęcia. Na każdego czekało mnóstwo kolorowych serwetek, wzorów było tak wiele, że ciężko było zdecydować się na konkretny motyw.

w4

Po ciężkim wyborze motywu, wybieraliśmy zakładkę, którą chcieliśmy ozdobić. Mogliśmy wybrać sobie standardowy kształt zakładek czy taki w kształcie kotka, sowy itd.

w5

Każdy mógł liczyć na pomoc dwóch druhenek, które chętnie pokazywały krok po kroku wykonywanie ozdób w technice decoupagu. Po dwóch godzinach wycinania, naklejania i suszenia – każdy mógł pochwalić się swoimi pięknymi zakładkami do książek!

sam. Kinga Bryśkiewicz

15.75 MB RAM