W tym roku 23 września po dwuletniej przerwie wybraliśmy się na Harcerską Imprezę Plenerową do Chorzowa. Reprezentację naszego hufca stanowiły dwie drużyny – 4 Artystyczna Środowiskowa Drużyna Harcerska „Płomienie” oraz 8 Pożarnicza Drużyna Harcerska „Widmo”. Pogoda tego dnia zdecydowanie nas nie rozpieszczała – od rana padał deszcz i było chłodno, jednak nie wpłynęło to na nastrój naszych harcerzy, wszyscy byli gotowi i pełni energii, aby wspólnie ze śląskimi harcerzami rozpocząć nową przygodę! Uzbrojeni w nieprzemakalne buty, przeciwdeszczowe kurtki i parasole wyruszyliśmy w podróż do Chorzowa. Na apelu Chorągwi Śląskiej wręczano różne odznaczenia oraz nagrody, a druhny z naszego hufca otrzymały tytuły i odznaczenia mistrzowskich drużynowych! Druhna Natalia Rzepka otrzymała tytuł Mistrzowskiej Drużynowej Zuchowej Chorągwi Śląskiej, a druhna Kinga Bryśkiewicz, druhna Weronika Lisowska i druhna Żaneta Wierzgoń tytuł Mistrzowskich Drużyn Harcerskich Chorągwi Śląskiej! Po apelu wzięliśmy udział w grze terenowej, podczas której rozwiązywaliśmy zagadkę dotyczącą tajemniczego szpiega. Przekraczając granicę chorzowskiego skansenu przenieśliśmy się w czasie do dawnej wioski, w której mogliśmy porozmawiać z mieszkańcami, wejść do chatek, rozwiązać czekające na nas zadania i zobaczyć, jak wyglądało wiejskie życie zagrody. Była to zdecydowanie świetna lekcja historii! A co organizatorzy przygotują w kolejnej edycji? Tego dowiemy się za rok!