W dniach 27-29 maja odbyły się biwaki Hufca ZHP Chrzanów – jeden organizował 2SzŚDHiGZ „Ptaki Ptakom”, a drugi Związek Drużyn. Były to wyjątkowe trzy dni spędzone na świeżym powietrzu, pod namiotami. Mimo, że biwaki odbywały się w tych samych miejscach, bo przy stadninie koni w Gromcu, miały zupełnie inną tematykę. Znajdując się w podobozie Związku Drużyn przenosiliśmy się na Dziki Zachód. Około 60 zuchów i harcerzy przebranych za kowboi mogło spróbować swoich sił w takich konkurencjach, jak rzut kapeluszem czy podkową. Największym wyzwaniem był jednak rzut lassem, który wcale nie był taki łatwy, na jaki wyglądał. Natomiast Szczep zorganizował dla swoich podopiecznych biwak, który nosił nazwę „Splątani w płomieniach”. Był to turniej sprawdzający wiedzę z zakresu m.in. plecenia węzłów i rozpalania ognisk. Harcerze mogli poczuć się jak pierwsi ludzie budujący na nową swoją cywilizację. Następnego dnia odbyło się II Harcerskie Spotkanie Artystyczne. Do południa harcerze i zuchy uczestniczyli w różnych warsztatach – tańca, budowania domów z kartonu czy plecenia wianków. Największymi atrakcjami była możliwość przejechania się na kucyku pod okiem instruktorów oraz gra – mopping. Była ona podobna do tradycyjnego unihokeja, ale harcerze zamiast kijów do unihokeja mieli mopy, a poruszali się po wielkiej powierzchni, która pokryta była mydlinami i wodą. Upalna pogoda sprzyjała świetnej zabawie – gra pozwalała skutecznie się ochłodzić. Po obiedzie harcerze i zuchy wzięli udział w II HSA. Gromada zuchowa oraz drużyny prezentowały piosenki w dwóch kategoriach – harcerskiej i turystycznej oraz pląs, który miał zabawić publiczność. Poziom był bardzo wysoki i jury miało niemały problem, aby wyłonić zwycięzców. Finalnie na podium stanęły: III miejsce – 8 PDH „Widmo” im. Kamyka, II miejsce – 4 ŚDH „Płomienie” i I miejsce 21 EŚDH „Horyzont”. Tytuł najsłodszej drużyny powędrował do GZ „Zdobywcy Świata”. Po tych emocjonujących chwilach uczestnicy udali się na kolację, a po niej nastąpiło ognisko prowadzone przez phm. Jarosława Zająca. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy pomogli w organizacji biwaków, jak i II HSA, przede wszystkim Libiązkiemu Centrum Kultury i stadninie koni w Gromcu. Do zobaczenia następnym razem!

sam. Kinga Bryśkiewicz

16.25 MB RAM