27 października 2016 r. zuchy, harcerze oraz instruktorzy Hufca ZHP Chrzanów obchodzili 123. rocznicę urodzin bohatera hufca – dh. dr. Zdzisława Krawczyńskiego. Tego dnia wszyscy spotkaliśmy się na cmentarzu komunalnym w Chrzanowie, aby wspólnie odwiedzić grób druha Krawczyńskiego, złożyliśmy kwiaty oraz zapaliliśmy znicze. Po odśpiewaniu Modlitwy Harcerskiej, ponad 100 osób zostało podzielone na dwie grupy, które pod przewodnictwem instruktorów z Kręgu Seniora i Zespołu Historycznej udały się na groby byłych komendantów naszego hufca oraz zmarłych instruktorów, aby także na nich zapalić znicze. Dzięki opowieściom przekazywanym przez druhów przewodników mogliśmy odbyć niezwykłą podróż w przeszłość poznając ciekawe fakty historyczne z życia naszego hufca. Dzięki temu pamięć o naszych instruktorach pozostanie w nas na zawsze i będzie przekazywana z pokolenia na pokolenie. Po wspaniałej lekcji historii udaliśmy się do pobliskiej Sali Odczytowej MOKSiRu, gdzie odbyła się prezentacja na temat druha Krawczyńskiego. Spotkanie rozpoczęła krótka, ale nastrojowa gawęda hm. Mariana Pałczyńskiego, a prezentację poprowadził druh Michał Kostrzewiński. Podczas niej mogliśmy poznać wiele harcerskich piosenek, które starszym instruktorom przypomniały czasy młodości. Na zakończenie zawiązaliśmy harcerski krąg i po odśpiewaniu „Bratniego Słowa” udaliśmy się do domów z głowami pełnymi nowej wiedzy.

sam. Kinga Bryśkiewicz

15.75 MB RAM