4 września w skansenie miało miejsce Ziemniaczysko pod Lipowcem. Byliśmy tam i my! Co robiliśmy i jak to wyglądało? Harcerze z Hufca ZHP Chrzanów mieli swoje własne stoisko, na którym można było zdobyć takie sprawności jak „Harcmistrz rzutu granatem”, „Harcmistrz szyfrów” czy „Harcmistrz węzłów”. Każdy kto tylko miał ochotę, mógł spróbować swoich sił w powyższych konkurencjach. Na każdego, kto sobie poradził czekał dyplom mistrza danej konkurencji. Co więcej, harcerze mogli opowiedzieć  wszystkim zainteresowanym o tym, jak wyglądają zbiórki, co robimy na biwakach, gdzie jeździmy na obóz, a także to, co wyjątkowego ma w sobie harcerstwo. Prowadziliśmy pląsy m.in. „Mam trzy bilety…” i „Bananowy song”, który przyciągnął wielu gapiów. Największą atrakcją była jednak zabawa z klanzą, w której brały udział też inne dzieci, a na koniec udanej, wspólnej zabawy pytały o możliwość dołączenia do ZHP. Ziemniaczysko było świetną promocją ZHP wśród mieszkańców powiatu chrzanowskiego. Oprócz tego nasi harcerze mogli spróbować swoich sił w atrakcjach przygotowanych przez organizacje, m.in. jeździe konnej, zasmakować lokalnych specjałów czy kupić pamiątki.