Dzień Myśli Braterskiej został w tym roku zorganizowany jako impreza jednodniowa. Odbyła się 18.02.2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Chrzanowie. Kadra Namiestnictwa Zuchowego „Tęczowe Zuchmisie” przygotowała dla ponad 60 zuchów zajęcia na temat zmysłów. Na przedpołudniowych zajęciach zuchy poznały wszystkie zmysły oraz ich symbole: wzrok, węch, dotyk, słuch i smak. Następnie zostały przydzielone do każdego z jednego zmysłów. W grupach czekały na nich różne zagadki i zadania. Każda z grup rywalizowała ze sobą, aby udowodnić, że to ich zmysł jest najważniejszy. W „Kuźni Zmysłów” każda z grup odwiedzała stanowiska z odpowiednimi specjalistami od danego zmysłu. Na każdym z punktów zuchy dowiadywały się nowych informacji oraz wykonywały powierzone im zadania, m.in. produkowały perfumy, wykonywały odżywczy koktajl owocowy, tworzyły własne instrumenty muzyczne czy wykonywały mapę sensoryczną. Po odwiedzeniu wszystkich stoisk i podsumowaniu zajęć nadszedł czas na długo wyczekiwany obiad. W tym samym czasie swoje zajęcia mieli harcerze, którzy uczestniczyli w biegu patrolowym po mieście, którego przewodnim motywem był GROW. Skąd pomysł taki pomysł? Jest to propozycja programowa Głównej Kwatery, która mówi o drzewie WAGGGS podzielonym na cztery części: korzenie, czyli wspólne wartości i idee łączące harcerzy na całym świecie wynikając z Prawa i Przyrzeczenia Harcerskiego; pień, czyli symbol ciągłego rozwoju, dostosowany odpowiednio do członków ze 146 krajów świata; gałęzie symbolizujące każdego członka ZHP, który rozwija swoją kreatywność, pracuje nad charakterem, jest zaangażowany w harcerską pracę i nie tylko, ale też rozwija umiejętności komunikacyjne oraz współpracuje z innymi; owoce i kwiaty, czyli symbole nas samych, pokazują one, że jesteśmy „nasionami zmiany” i razem tworzymy nową, wspólną historię. Właśnie z tymi wartościami spotkali się harcerze na punktach podczas całej gry. Punkty opracowane były tak, aby mogli utrwalić swoją harcerską tożsamość, wzbogacić przynależność do skautingu i hufca, a także wiązać się braterskim węzłem z takimi postaciami jak sam Robert Baden-Powell i Olave Baden-Powell, Andrzej i Olga Małkowscy, a także patron naszego hufca – dh. dr. Zdzisław Krawczyński. Na harcerzy czekały takie zadania jak stworzenie spotów promujących harcerstwo, które mogli zamieszczać w Internecie, uczyli się wiązać węzeł braterski na chuście czy rywalizowali ze sobą w takim rozgrywkach, jak to, kogo samolot zrobiony z papieru poleci dalej stosując się do topologii terenu. Nadszedł czas na uroczysty apel, w którym uczestniczyli zuchy, harcerze, instruktorzy oraz seniorzy. Wielu zostało uhonorowanych za swoją harcerską postawę i służbę odznaczeniami. Po uroczystym apelu, nadszedł czas na kolejny blok zajęciowy dotyczący historii Dnia Myśli Braterskiej. Zuchy w gromadach oraz harcerze wykonywały kartki na konkurs, dlatego każdy starał się wykonać jak najlepszą pracę, aby to właśnie oni otrzymali główną nagrodę. Konkurs zwyciężyła próbna Gromada Zuchowa „Poszukiwacze Zaginionej Krainy” oraz 21 Gromada Zuchowa „Misie Patysie”. Instruktorzy i seniorzy także uczestniczyli w zajęciach opracowanych przez phm. Natalię Rzepkę. Spotkali się tam instruktorzy w każdym wieku, którzy na wspólnych zajęciach mogli wymienić się myślami i doświadczeniami.