Dzień Św. Jerzego

Wydarzenie nie było związane tylko ze św. Jerzym ale także innymi wielkimi postaciami zasłużonymi dla harcerstwa i Polski, tj. Harcerzami września ’39, Tadeuszem Kościuszko, Stanisławem Staszicem, ks. Luzarem. Na każdym punkcie oprócz zadania związanego z daną postacią, zuchy i harcerze wykazywali się sprawnością i pracą zespołową. Musieli np. przejść po linie, poskromić smoka, czy zburzyć mury twierdzy za pomocą ogromnej procy. Na zakończenie był poczęstunek w postaci drożdżówki i napoju (harcerze mieli swoje kubki, tak więc wygenerowaliśmy około 75 butelek PET mniej). Patrole którym poszło najlepiej, wywalczyły dla swoich drużyn nagrody rzeczowe. Całość obchodów zakończyła się mszą św. oraz spotkaniem instruktorskim.